Nakrycia głowy

Najprostszą metodą zatuszowania problemów z włosami jest ich zasłonięcie, a to z kolei najłatwiej osiągnąć dzięki nakryciu głowy. Na rynku dostępnych jest wiele kapeluszy, czapek i turbaników, które sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą, wśród kobiet i mężczyzn. Nie bójcie się mierzyć, idźcie do sklepu z przymierzalnią, gdzie można w komfortowych warunkach wybrać coś dla siebie. W części z nich znajdziecie też lustra pokazujące Wasz profil czy tył głowy, to bardzo ułatwia decyzję. 

W okresie od września do marca noszenie czapek jest w Polsce rzeczą powszechną, więc łatwiej przemknąć niezauważonym. Szczęśliwie w ostatnich latach finezyjne chusty na głowie stały się modnym etnicznym wakacyjnym akcesorium dla kobiet. Nowicjuszom polecamy już zszyte (bardzo proste w użytkowaniu i stabilniejsze) turbany z naturalnych tkanin jak oddychająca bawełna, czy włókno bambusowe. Można w nich spać, ale też wybrać się na wielkie wyjście. Co bardzo istotne, takie nakrycie głowy dodaje jej nieco objętości, a więc kształt czaszki staje się też atrakcyjniejszy i bardziej proporcjonalny w stosunku do sylwetki.

image3

Zręczniejsze osoby, które mają ochotę nieco poeksperymentować, mogą bawić się pomysłami, same wywiązując sobie chusty i szale na głowie. Wtedy sugerujemy korzystanie z delikatnych jedwabi, aby zbytnio nie obciążyć głowy ciężkim materiałem. Najciekawsze efekty uzyskujemy z połączenia kilku faktur i wzorów. Poniżej przedstawiamy podstawowe sposoby wiązania, które warto wypróbować. Internet aż kipi od filmików z instruktarzami krok po kroku.

Zobaczcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=VY3-H8Iha6M

https://www.youtube.com/watch?v=gzTxYBwQgJo

https://www.youtube.com/watch?v=IaPNix3z-Aw

Czapki z daszkiem to całoroczne rozwiązanie często wybierane przez chłopców. Z jednej strony nie chcą oni nosić peruk, a z drugiej pokazywać łysiny całemu światu. Czapka to rzecz bardziej powszechna i łatwiejsza do zaakceptowania przez rówieśników.

image7
image6

Zapewnienie komfortu psychicznego osobie z łysieniem plackowatym ma kluczowe znaczenie, dlatego warto ułatwić sobie czy dziecku codzienność np. porozmawiać z nauczycielami w szkole, którzy pozwolą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych w czapce czy chustce. Wszystko da się dyskretnie załatwić i nie warto rezygnować z przygód ze względu na łysienie plackowate.

Zapewne martwicie się, że kapelusz czy turban mogą spaść z głowy. Takie ryzyko zawsze istnieje, ale jest to rzadkość. Jeśli tylko zdecydowaliście się na rozwiązanie w odpowiednim rozmiarze, to nie ma problemu. Chcąc dla siebie czy dziecka absolutnego poczucia bezpieczeństwa można zrobić testy w domu np. skacząc na łóżku czy tańcząc z małżonką tango, sprawdzicie wtedy skuteczność w praktyce i będziecie się świetnie bawić!